Světla
25. 11. 2021
Show all

Jak se připravit na zimu

Dobré rady, aby vás zima nezaskočila

Klasické košťátko na ometení sněhu a škrabku na sklo, bude mít každy motorista. My vám dáme pár tipů navíc, které oceníte i na další zimní sezóny.
Do auta si můžete připravit zimní rukavice, které ochrání Vaše ruce před chladem, až budete odstraňovat námrazu z Vašich skel. K tomu Vám pomůže škrabka a na odhrnutí nánosu napadlého sněhu si můžete pomoci i košťátkem, někdo používá i lopatku.
Kdo jezdí na hory, budou se mu určitě hodit vzít si sněhule, beranici i sněhové řetězy na kola a vhodným doplňkem do auta je mít i po ruce startovací kabely.
Když přituhne, někdy se stává, že baterie prostě odejde, nebo se rychleji vybíjí. Pokud se Vám to stane, dokáží Vám usnadnit život. Když je nemáte, tak je dobré mít i natrénovaný úsměv a řeč :-), proto abyste oslovili kolemjedoucího řidiče a požádali ho o pomoc s nastartováním. V zimě si pro tyto případy vybírám i parkování, pokud to tedy jde, co nejblíže k silnici. Když náhodou zapomenu a stojím daleko od auta, které mi chce pomoc, kolikrát lituji, že jsem stále ještě nezačala posilovat. Někdy mám i vyloženě štěstí, že to klouže. Popotlačit auto na namrzlé vozovce, je kolikrát do slova i do písmene nejen komické, ale i o hu.u :-). Kolikrát se mi stane, že funguje i zákon schválnosti buď, že žádný řidič zrovna neodjíždí, ale musím stopovat kolem jedoucí vozidla. No a co dělat, když zrovna nejede žádné vozidlo okolo? Buď můžete zazvonit na souseda, ale toho jsem nikdy nevyužila. Nebo je dobré mít uložené číslo na servis 728894709. Občas prověřím i naše služby booster Andělky.

Před zimou je dobré si zajet s autem na myčku a zvolit program na ošetření laku a podvozku.